Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Makarona Me Ragu
shijojeData: e mërkurë, 2012-04-18, 11:40 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Perbersit
makarona
mish i grir
piper i kuq
vaj ulliri
sterbel
qep
salc domatesh

Udhzimet

marim 2 tenxhere njeren per makaronat njeren per ragun para bejm ragun.vendosim njeren tenxhere ne zjarr. marim vajin e ullirit e hidhim ne tenxhere pastaj marim nje cerek qepe e grim dhe e vendosim ne tenxhere e perzim kur te vij qepa e kuqe i vendosim edhe salcen i perzim pastaj i vendosim sterbelen dhe pak piper te kuq pasi te ket valu i hedh dhe mishin e grire dhe e perzim mire dhe e lejm per 5 minuta te zij .dhe e fikim pastaj marim makaronat dhe marim tenxheren e dyt e mbushim me uj deri ne mes dhe i fusim makaronat brenda i hedhim krip e i lejm makaronat tu zire kur te ken zire marim ragun dhe e fusim brenda ke makaronat i perzim dhe esht gati.


WebMasT3R
 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: