Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum Shijoje » Poezi » Citime Dashurie » Pse bota asht kaq e poshter, (pse dashuria te verbon syt,)
Pse bota asht kaq e poshter,
shijojeData: e diel, 2012-03-18, 11:05 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Pse bota asht kaq e poshter,
pse jeta eshte kaq e hidhur,
pse dashuria te verbon syt,
pse njeriun qe do nga zemra nuk hiqet.

Pse vallë vuajm nket jetë.
per gjerat qe sna takojnë
pse flasim gjera që si dimë.
e më vonë na lendojnë.

pse nga prapa qdo herë I you
dhe ik me nxitim tmos shoh
athua aq e idhet eshte dashuria
A po sdon te kuptosh qdo t'thot I love.For you G.


WebMasT3R
 
Forum Shijoje » Poezi » Citime Dashurie » Pse bota asht kaq e poshter, (pse dashuria te verbon syt,)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: