Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » Big Brother
 bigbrother 6 albaniaMarselini, Elena, Olseni, Etleva, Joana dhe Shpendi janë personat e parë të nominuar, të cilet rrezikojnë të largohen nga "Big Brother 6”. Fati i tyre është vendosur gjatë spektaklit të së shtunës mbrëma në "Top-Channel”. 

... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 7463 | Postoi: shijoje | Data: 2013-03-04 | Komento (1)

‘Reality show’ më i madh shqiptar po troket. Konkretisht në muajin e dytë të vitit do të startojë "Big Brother 6’, këtë herë me një format pak më ndryshe, kur i referohet lojës së banorëve që do të marrin pjesë. Ata duhet të kenë një sekret që e di vetëm vëllai i madh, ndërsa ata duhet t’ia zbulojnë njëri-tjetrit këtë sekret për t ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 937 | Postoi: shijoje | Data: 2013-02-09 | Komento (0)

www.shijoje.at.ua

Te gjithe besojme e keni pare spotin e reality show-t "Big Brother Albania”, qe ka filluar te shfaqet prej disa ditesh ne ekranin e "Top Channel”. Ne reklamen qe prezanton formulen e sivjetshme, tregohen disa ndryshime. Le te zbuloj ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 674 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-25 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Lorena e

Lorena, e eliminuara e radhes nga shtepia e "Big Brother”, duket po aq e qete edhe jashte asaj shtepie. E vetedijshme per gjithcka qe eshte folur per te, ajo ka vendosur te perqendrohet tek gjerat e saj pa u penduar per zgjedhjet qe ka bere, e pa e vrare shume mendjen se per cfare flitet. E sigurt ne vetvete dhe me mbeshtetje te plote nga familja, Lorena na tregon se si e ka perjetuar jetesen dhe daljen nga reality, dhe cfare pret kur te dale Graciano, i dashuri i saj.

... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 1011 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-14 | Komento (0)

Dritani dhe Gerta, miq edhe jashtë Autorët e Big Brother Albania këtë vit janë munduar që të fusin konkurrentë që në një mënyrë apo tjetër të kenë lidhje me njëri-tjetrin edhe jashtë shtëpisë. Janë bërë disa raste që kanë rezultuar se konkurrentët njiheshin edhe në jetën e para hyrjes në shtëpi. Rasti i fundit është Dritani dhe Gerta  ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 704 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-11 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Lorena: Nuk e shpërdorova

Ashtu si çdo të hënë, në emisionin e "Pasdites” në "Top-Channel”, ishte i ftuar banori i fundit i dalë prej shtëpisë më të famshme në Shqipëri, "Big Brother”. 


Pas intervistave në daljen nga shtëpia dhe në "Fan Club”, ditën e dielë, Lorena dha një intervistë të re, në të cilën u ndal gjerësisht në raportin e saj me Gracianon dhe arsyet që e bënë t ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 733 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-09 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Ju rrëfej aventurat e Liamit, divorcin dhe lidhjen me gjermanen seksi!Flet i vëllai, Ariel Osmani: Nuk ka qenë i qëndrueshëm me femrat, por me Evelin ka vendosur të martohet. Nga Këlni. Emrin e saj, 33-vjeçari nga Tirana e zbuloi javën e kaluar, ndërkohë që deri tani mbeten enigmë detajet e vajzës me të cilën ai pohon se ka rënë në dashuri. 

Ariel Osmani, vëMban statusin "i divorcuar”, dhe i vetmi që në skedën prezantuese të "Big Brother 5” ka pohuar se është në lidhje serioze me një vajzë gjermanellai 6 vite më i vogël i Armando Osmanit (Liamit), zbulon për herë të parë detaje të jetës private të këtij banori të BB5, në një intervistë për "Panorama Plus”. 

Ai tregon çfarë di për divorcin e vëllait të tij më të m ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 715 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Hermes Nikaj: Pas deklaratës sime publike për lidhjen me Vlashin, më kërcënojnë në telefon!Ai mori guximin të bënte një rrëfim personal hapur, duke e konsideruar veten një njeri të lirë, kur është fjala për të pohuar atë që ndien. Por Hermes Nikaj, modeli 21- vjeçar i njohur si Hermesi i "Aldo Morning Show” në "Tv Klan” prej shtatë muajsh, 

menjëherë pas deklaratës së tij të parë në media, se i pëlqejnë djemtë, dhe se është i dashuruar çmendurisht me Vlashin e "BB5”, është përballur me telefonata kërcënuese në numrin e tij të telefonit, që nga dita e botimit të intervistës së tij në gazetën "Panorama”. 

Më marrin në telefon vajza e djem, që prezantohen si miq të Vlashit, dhe më kërcënojnë se do më hedhin në gjyq, ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 654 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Seksi në BB s’është tabu !!Françeska është një nga konkurentet më të përfolura të Big Brother. Edhe pse nuk hyri në javën kur nisi ky program, ajo përsëri e kapi ritmin dhe tani është duke luajtur bindshëm. Gjimnazistja nga Vlora i ka habitur të gjithë me sjelljen e saj brenda në shtëpi. 

Janë të shumtë ata që e paragjykojnë për sjelljen dhe veprimet, por ka edhe nga ata që mendojnë se edhe pse18 vjeç po ja u bën banorëve 8 me 2. Është e lirshme në raport me meshkujt aq sa ka krijuar një lidhje aty brenda. 

Ermali duket sikur është i preferuari i saj, me të është afruar që në ditët e para; ka fjetur, është puthur, është përqafuar, madje ka bërë edhe…seks (për këtë është shfaqur një video nga "Vëllai i Madh”). Pro ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 732 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Olsi i BB1: Po, më tërheq shumë Françeska!!Pushimet në Tajlandë, me paratë dhuratë nga tezja që i fitoi në Telebingo. Olsi është kthyer nga pushimet dhe ka vendosur që të na rrëfejë aventurën e tij atje. 

Ai tregon për femrat tajlandeze, raportin mashkull-femër, dhuratën të cilën ia ka bërë tezja e tij që ka fituar telebingon, si dhe komentin për banorët e rinj të BB5.Sa kohë qëndrove në Tajlandë dhe tek kush?Kam qëndruar në një apartament me qira, pamje nga oqeani, 1000 euro për 40 ditë që qëndrova.

Si të kanë pritur dhe çfarë të ka p ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 594 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

1 2 3 »