Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum Shijoje » Poezi » Citime Dashurie » UNË KAM VDEK PER TY (Jeto se unë kam vdek për ty,)
UNË KAM VDEK PER TY
shijojeData: e diel, 2012-03-18, 11:05 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
UNË KAM VDEK PER TY

Jeto se unë kam vdek për ty,
s'dua të të shoh më me sy.
Dashuro tjetrin i cili të gëzon,
se për ne të dy dashnia me kaq përfundon.
Ti mu më lendove,
dhe atë me trathtove.
Qe unë shum te deshta ta bëj hallall,
por pse më trathtove ty të qoft haram.
Tash po pin raki por ajo s'të ndimon,
se ti e dashura ime mua sun më harron.
S'mundesh të më harrosh se të deshta pa hile,
unë nuk e kam si ti zemerën katile.
Kur të bije shi dije kush po qan,
ta dijsh se unë po qaj me zemër të vrar.
Ti je fajtore që ta prisha jetën,
deshte me jetu me një emër tjtër.
Tashti e morre vesh se më ke humbur mua,
dhe më kërkon falje me fjalët"TË DUA".
Ishim së bashku saba për saba,
vet i ke fajet se lype me u nda.
Tash i kujton ditët kur ishe me mua,
vonë e morre vesh se vetën e ek lëndua.
Më lëndove edhe mua tash po don me u kthy,
por nuk mundem shpirt se zemrë ma ke thy.
Unë po martohem por ilumtur s'jam,
si të jem i lumtur kur në mendje veq ty të kam.
E dashura, ime në darsem po të thërras,
du të më shohesh kur zemra të më plas.
Në krahët e tu deshta me vdek,
amanet po ta lë mos më harro për jetë.
Dëshira ime ishte me ty të martona,
por këtë deshirë sun e përjetova....


WebMasT3R
 
Forum Shijoje » Poezi » Citime Dashurie » UNË KAM VDEK PER TY (Jeto se unë kam vdek për ty,)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: