Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Tave Me Fruta Deti
shijojeData: e mërkurë, 2012-04-18, 11:35 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Perbersit

1kg fruta deti
1 kokerr qepe
6 thelpinj hurdher
1/2 e shishes se salces se domateve
djath i bardhe ose kackavall
pak piper te zi
Pak Krip
Gjethe Dafine
Pak Majdonez
Udhzimet

Marrim qepen e grim holle dhe e kaverdisim ne tigan sa te zverdhet dhe me vone i hedhim hurdherat.I hedhim ne nje tepsi dhe i shtojme frutat e detit dhe erezat,me vone i hedhim salcen,dafinat dhe i kaverdisim sebashku per 5 minuta duke i trazuar ne temperature 180 grade.i hedhim 1 got uje dhe i leme sa te behen nje mase e vetme.kur perfundon i hidhet si bukurim djathi i grire dhe majdanozi......ju befte mire

Shoqerohet Me Pije


Kjo eshte nje recet italiane dhe shoqerohet me makarona dhe vere te bardhe...

Www.Shijoje.at.ua


WebMasT3R
 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: