Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Fileto Pule Me Kerpurdha
shijojeData: e mërkurë, 2012-04-18, 11:36 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Perbersit

fileto pule
kerpudha te fresketa
qumesht nje got
majdanos sipas deshires
gjalp 100 gr
1 liter uje
Udhzimet

Hedhim gjalpin ne tenxhere dhe e shkrijme,me pas hedhim filetot e pules te prera ne kubike dhe i kaurdisim per 5 minuta,me pas shtojme kerpudhet dhe i leme dhe per 5 minuta te tjera,i shtojme 1 liter uje dhe i leme te zjejne.Ne fund pasi ka mbaruar zjerja i shtojme qumeshtin dhe majdanosin e grire imet.

Ju Befte Mire


WebMasT3R
 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: