Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Pace e kokes
shijojeData: e mërkurë, 2012-04-18, 11:37 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Perbersit
koke dele
miell 2 luge
vaj ulliri
kripe
piper i zi i bluar
hudhra disa thelpinj
uthul

Udhzimet

Marrim koken e deles dhe e pastrojme. E vendosim per ta zier ne nje tenxhere me uje sa te mbulohet koka. Brenda shtojme kripe, qepe karrota. Pasi koka zjen e leme te ftohet dhe e zhveshim prej mishit te cilin e hedhim ne nje pjate vecan. Kullojme lengun e kokes ne nje kullese. Vecan skuqim 2 luge miell ne vaj ulliri dhe pasi e skuqim e tresim me pak qumesht dhe e shtojme tek lengu i kokes se bashku me mishin e coptuar dhe i lejme te marri pak vale. pasi te lidhet lengu e hedhin ne pjata duke shtuar piper dhe hudhra sipas deshires. Kjo shoqerohet me vere te bardhe.


WebMasT3R
 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: