Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Past Me Ton
shijojeData: e mërkurë, 2012-04-18, 11:39 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Nje Recet Shum e Thjesht Dhe e Shpejt

Udhzimet

MAkaronat i zien me vete ne nje tenxhere. ndersa ne nje tigan hedh vajin e ullirit. sapo te nxehet hedh qepen e grire shume imet dhe e skuq. gjate skuqjes i hedh veget dhe piper te zi. sapo qepa te jete skuqur dhe zbutur mjaftueshem hedh domatet te cilat jane coptuar ne forma te vogla kubike... kur domatja te jete zbutur hedh peshkun ton nga kutia dhe hudhren e renduar imte. i le te zihen te gjitha bashke per 4-5 minuta dhe se fundi hedh majdanozin e grire shume imet. zihen te gjitha bashke per 2 minuta dhe salca eshte gati. Salca u hidhet siper makaronave dhe rekomandohet qe siper para se pjata te serviret te rendohet pak djath kackavall.
Ju befte mire.


WebMasT3R
 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: