Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2012 » Mars » 10

www.shijoje.at.ua Rita: Jam krenare që po bëjë diçka për Kosovën e Shqipërinë !Këngëtarja me origjinë shqiptare me banim në Londër, Rita Ora, në intervistën e saj të parë për një media televizive shqiptare, tregon rrugëtimin dhe suksesin e saj në muzikën britanike, e cila mbërriti kulmin këto ditë me vendin e parë në klasifikimin muzikor me këngën Hot Right Now, në bashkëpunim me DJ Fresh.

Sensacioni shqiptar tregon se sa e rëndësishme është për të ngjitja e këngës së saj në "Numrin 1” në klasifikimin muzikor britanik.

Top Channel: Rita Ora ju keni arritur një sukses që deri më tani asnjë artist shqiptar në zhanrin tuaj nuk e ka pasur, duke qenë "Numri 1” në Angli. Sa i rëndësishëm është ky sukses për ju? Rita Ora: Të jesh numri një në Lon ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 493 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-10 | Komento (0)