Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2013 » Janar » 24

www.shijoje.at.uaIntensiteti i vlerave për metër katror të këtij qyteti të vogël nuk është thjesht çështje gurësh për të gdhendur kalldrëme, mure kishash apo ura me harqe. E nuk është thjesht çështje ushqimi, qoftë edhe me shije unike. Është çështje arti, kulture, zemre. Edhe damar toke pse jo. Jo më kot të huajt ishin dashuruar pas këtij qyteti, aq sa rrugët e tij nuk mbeten kurrë bosh

... Lexo Me Shum »

Kategori: Kulture | Shikime: 810 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

www.shijoje.at.ua

Sporti më i dëshiruar në të gjithë vendin ka një rezultat të parashkruar që në fillimin e sezonit, falë aleancave dhe kompromisve që "bosët” e futbollit kanë ndarë me njëri tjetrin kafeneve

Nëse në të gjithë botën futbolli luhet në fushën e blertë, ku ... Lexo Me Shum »

Kategori: Sport | Shikime: 716 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

Ëmbëlsira që nuk do të refuzonim dot është pikërisht çokollata. E bardhë, e zezë me fruta apo jo nuk ka rëndësi. Përveç shijes së parrezitueshme secila prej tyre ka disa efekte befasuese në shëndetin e njeriut. Njihuni me historinë e çokollatës dhe efektet e saj     

Pothuajse gjatë gjithë periudhës së Mesopotamisë, çokollata përdorej si pije. Në nënto ... Lexo Me Shum »

Kategori: Kuriozitete | Shikime: 535 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

shijoje.at.uaKëngëtari rrëfen ndarjen nga grupi "Burn”, bashkëpunimin me Gjergj Kaçinarin surprizën me Sandër Gjokën tek"Kënga Magjike”

Ai është një nga këngëtarët e rinj më të spikatur të rrymës rrok. E, kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij.  Madje supriza e tij e radhës është një premtim i bërë prej kohësh. Sivjet në festivalin "Kënga M ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 704 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

www.shijoje.at.uaKa disa gabime apo mëkate në brendësi të një marrëdhënieje që nuk mund të falen lehtë apo që mund të konsiderohen edhe si të pafalshme. Hatërmbetja, xhelozia, mosmirënjohja apo jo tërheqja fizike janë disa prej mëkateve të cilat do të bënit mirë që t’i shmangnit

"E dua të vërtetën por fal gabimim”,- shprehej dikur në letrat e ... Lexo Me Shum »

Kategori: LifeStyle | Shikime: 426 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)