Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2012 » Prill » 12 » Rusi, art mbi godinat e vjetëruara ..!! [Foto]
0:06 AM
Rusi, art mbi godinat e vjetëruara ..!! [Foto]
www.Shijoje.at.ua Rusi, art mbi godinat e vjetëruara ..!! [Foto]

Nikita Nomerz është artisti që po i jep një buzëqeshje rrugëve të Rusisë. Fytyrat që vizaton ai janë pjesë e ekspozitës me titull "Muret e gjallë”. 


Nomerz ka udhëtuar në shumë qytete ruse për të vizatuar fytyra të ndryshme në muret e godinave të vjetra dhe të braktisura.

Vende të harruara në qytete si Perm, Nizhniy Novgorod dhe Irkutsk janë ndriçuar nga fytyrat e artistit të palodhur.

Ai shkruan në blogun e tij se nuk shpenzon shumë kohë në punë, madje ka raste që mbaron veprën brenda një ore. Koha e shpenzuar varet nga përmasat e objektit dhe të idesë së tij.      

Kategorit: Kuriozitete | Shikime: 1238 | Postoi: shijoje | Vlerësim: 5.0/1
Te Gjitha Komentet: 1
avatar
1 KinoMaillnatblept • 2:26 PM, 2012-04-12
Привет! Ищу вот сайт с фильмами чтобы мона качать и смотреть
Благодарю за ответы
ComForm">
avatar