Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2012 » Prill » 16 » Viagra mjekon çrregullimet kardiake .!!
0:14 AM
Viagra mjekon çrregullimet kardiake .!!
www.Shijoje.at.ua Viagra mjekon çrregullimet kardiake .!!
Viagra, i njohur ndryshe si ilaçi i dashurisë, ka aftësinë të mjekojë edhe zemrën. Kështu thotë një studim i ri i kryer së fundmi në Itali. 

Në fakt, viagra është efikase për kurimin e zemrës së shëndoshur nga kardiomiopatia dhe parandalon çrregullimet kardiake, shkak për vdekjen e 80 për qind të të sëmurëve me diabet. 

Studimi është kryer nga një grup profesorësh italianë të Departamentit të Mjekësisë së Eksperimentuar, në universitetin La Sapienza të Romës. 
Kategorit: Mjeksi | Shikime: 3800 | Postoi: shijoje | Vlerësim: 0.0/0
Te Gjitha Komentet: 0
ComForm">
avatar