Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
[ Mesazhe të reja · Anëtarët · Rregullat e Forumit · Kerko · RSS · Rregjistrohu ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum Shijoje » Poezi » Humoristike » Kan qenë dy djemtë ("Oh po por djaloshi i cili ka per ti fut bimet ne dhe është)
Kan qenë dy djemtë
shijojeData: e diel, 2012-03-18, 11:47 PM | Mesazhe # 1
lixi
Group: Administrators
Mesazhe: 216
Awards: 0
Reputation: 10
Status: 10 Jo Ne Linje
Kan qenë dy djemtë që punojshin për qytetin. Njeri prej tyre po bonte gropa
e tjeri shkojke pas tij dhe e mbushke gropen me dhe- njëri hapte një vrimë, e tjeri e mbushke atë përsëri.
Një burrë duke i shikuar nga trotuari qe nuk mund të besonte se sa e vështirë këta njerëz ishin duke punuar, por nuk mund të kuptonte se çfarë ata ishin duke bërë. Së fundi ai vendisi për ti pyet ata.
Unë e vlerësoj sa vështirë ju punoni, por çfarë po bëni? ti gërmon një vrimë dhe partneri juaj vjen pas jush dhe mbush atë përsëri!"
u përgjigj: "Oh po por djaloshi i cili ka per ti fut bimet ne dhe është i sëmurë sot.


WebMasT3R
 
Forum Shijoje » Poezi » Humoristike » Kan qenë dy djemtë ("Oh po por djaloshi i cili ka per ti fut bimet ne dhe është)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: