Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2013 » Janar » 17
Te martoheni ne moshen 40 vjecare do te ishte nje hap shume i mire per jetegjatesine. Ndersa nese mbeteni beqare mund te rrezikoni nje vdekje parakohshme. 
Te mbushni 40 vjec  dhe jeni akoma beqare do te dyfishoni rrezikun e nje vdekjeje te parakoshme, ne raport me ato qe ja ... Lexo Me Shum »
Kategori: Mjeksi | Shikime: 426 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-17 | Komento (0)

Por, ekzistojne disa detaje rreth Tokes qe mund t’u kene “shpetuar”, apo i mbajne te fshehta. Sot po paraqesim 9...fakte te pabesueshme qe ndoshta nuk i dinit per planetin tone. Kane kaluar shume vite, ndoshta shekuj qe kur u braktis ideja se Toka eshte e sheshte, si dhe koncepti se gjithkush nga ne tashme dime gjithçka rreth plantit tone. Por, jeni te sigurt se dini gjithçka per Token? Atehere: 1. Toka nuk eshte e rrumbullaket! Nese Tok ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kuriozitete | Shikime: 636 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-17 | Komento (0)

Kyç rezulton të jetë ekspozimi në dritë gjatë shtatzënisë nga ana e nënës Një grup kërkuesish amerikanë të Cincinnati Children’s Hospital Medical dhe të Universitetit të Kalifornisë, kanë zbuluar se që në zhvillimin e fetusit, sytë mësojnë të shohin dhe për një zhvillim të shëndoshë të syrit, do të ishte kyç ekspozimi ndaj dritës gjatë shtatzënisë.
Kërkimi i publikuar në "Nature", ndihmon për të kuptuar më së miri sëmundjet e syrit dhe veçanërisht një sëmundje të quajtur retinopati, që bën të verbër fëmijët e lindur para kohe. "Ky zbulim ndryshon në mënyrë themelore kuptimin e mëny ... Lexo Me Shum »
Kategori: Mjeksi | Shikime: 382 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-17 | Komento (0)