Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2013 » Mars » 4 » Spektakël i Shinji Kagawa te Manchester United
1:31 AM
Spektakël i Shinji Kagawa te Manchester United

shinjiShinji Kagawa shënoi tripletë pasi Manchester United mposhti Norwichin 4-0 në Old Trafford dhe thelloi diferencën në krye të Premier League në 15 pikë.
United me meritë kaloi në avantazh kur Kagawa mposhti portierin Mark Bunn në minutat shtesë të pjesës së parë. Norwich u hodh në kërkim të barazimit por Kagawa i dha fund shpresave të kundërshtarit duke realizuar edhe dy herë të tjera në minutat 76 dhe 87. Wayne Rooney vendosi rezultatin final derisa United u përgatit në mënyrën më të mirë të mundshme për ndeshjen me Real Madrid të martën në kuadër të 1/8 të Ligën e Champions League.

Kategorit: Sport | Shikime: 548 | Postoi: shijoje | Vlerësim: 0.0/0
Te Gjitha Komentet: 0
ComForm">
avatar