Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2013 » Janar » 31
Një raport i publikuar nga revista Kandadeze ” Weekly World News ” duke renditur ketu punën e shumë shkencëtarëve perëndimorë, tha se përfitimet e mjaltës ne përzierje me kanelle jane vertete shume te medha .
 
Me pak KALORI
 
Në përgjithësi, mjaltë është më e mirë se sheqeri bardhë në d ... Lexo Me Shum »
Kategori: Mjeksi | Shikime: 475 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (1)

Burime anonime, por të besueshme po qarkullojnë së fundi një lajm, që mund të tronditë rehatinë e një pjese të konsiderueshme të dashamirësve të internetit. Youtube duket se po përgatitet të kërkojë një kontribut ekonomik për të shikuar disa kanale të caktuar. Mesa duket, Google (pronare e kompanisë) ka vendosur të sigurojë disa para' ekstra, duke mos u kënaqur më me përfitimet që vijnë nga reklama. 
Po si është e mundshme? Ata që prej vitesh janë mësuar të mos paguajnë për përmbajtje të caktuara "online", nuk është se kanë ndërmend të qëndrojnë në një faqe, që synon t'u vjelë para'. Këtu vjen ideja që të shndërrohen me pagesë vetëm disa kanal ... Lexo Me Shum »
Kategori: Internet | Shikime: 472 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (1)

Eshte gjithmone frytdhenese dhe shpesh frymezuese per te tjeret qe te degjojne keshillat e me te suksesshmeve. Mark Cuban, nje sipermarres i shumefishte e i suksesshem, ka ndare me ne ato qe per te jane rregullat e arta per t’u patur parasysh ne nisjen e nje sipermarrjeje.
1.    Mos e krijoni nje sipermarrje nese aktivitetin e saj nuk ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kuriozitete | Shikime: 495 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (1)

Me fjale te tjera, artikulli sugjeron se sondazhi ka vertetuar se "Po, parate me te vertete blejne lumturine”.
Por ne fakt, situata dhe rezultatet e sondazhit nuk e japin kete kaq thjeshte dhe qarte. Studimi zbuloi se ne fakt ka nje "korrelacion te madh” mes prodhimit te brendshem bruto per fryme te çdo vendi dhe perceptimit te popullates per mireqeni ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kuriozitete | Shikime: 534 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (0)