Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » 2013 » Janar » 13
Të gjithë e dinë sloganin e famshëm të Facebook, i cili thotë “Facebook është falas, dhe gjithmonë do të mbetet i tillë”.

Por Eduardo Ustaran, kreu i kompanisë Field Fisher Waterhouse, e cila merret me privatësinë dhe ligjin e informacionit, i cili është i specializuar në teknologji dhe pronën intelektuale, paralajmëron se ndryshimet e propozuara në ligjin për mbrojtjen e të dhënave nga Bashkimi Evropian mund ta detyrojnë rrjetin më të madh social në botë, Facebook.com, si dhe shërbimet tjera falas, të cilat mbështeten nga reklamat, t’i ngarkojnë përdoruesit e tyre me pagesë për qasjen në shërbim.

Ustaran i ka thënë faqes ZDNet se rregulloret që frenojnë mundësinëë e kompanive si Facebook për të mbledhur, analizuar, dhe shitur të dhënat personale të përdoruesve të tyre do të rezultojnë në veprime të cilat do t’i shtyejnë ato ... Lexo Me Shum »

Kategori: Internet | Shikime: 478 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Ka marrë përmasa të mëdha dhe shqetësuese për mediat dhe politikën e vendeve fqinje, ideja e krijimit të Shqipërisë së Madhe!Analisti gjeopolitik për unionin e Euroazisë, Alexandre Latsa, në një artikull të botuar sot argumenton se krijimi i "Shqipërisë së Madhe” është një plan i fshehtë amerikan, që kërkon të dëmtojë interesat e Serbisë dhe Rusisë dhe gjithë botës ortodokse në përgjithësi.Latsa argumenton se SHBA mori avantazhin e momentit të dobësisë së Rusisë për të sulmuar Serbinë dhe thekson se sa këto dy vende vijnë më afër përsëri.Ndër të tjera artikulli thekson se krijimi i "Shqipërisë së Madhe”, i vë zjarrin Ballkanit, një zjarr që do të sjell ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kulture | Shikime: 396 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Moderatorja Rudina Maxhistari ka rrëfyer në studion e Arian Çanit historinë e saj të dashurisë me kampionin e kick box-it,  ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 559 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (1)

Zonë e Lirë mbrëmë ishte arenë sharjesh, ofendimesh dhe fjalori të pakontrolluar. Protagonistë të këtyre debateve ishin Zhaku dhe ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 558 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Kinema, kandidimet kryesore për çmimin LOS ANXHELES- Më poshtë vijon lista e kandidimeve kryesore për fitimin e çmimit ''Golden Globes'' në kinematgrafi, ceremonia e të cilit zhvillohet nesër në Beverly Hills: 

... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 513 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Kur seksi është më i mirë?TIRANË-Edhe pse lidhjet seksuale pa ndonjë detyrim sjellin eksitim, kënaqësia është më e madhe kur seksi është pjesë e dashurisë, përkatësisht në lidhje apo martesë. 

... Lexo Me Shum »
Kategori: LifeStyle | Shikime: 405 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Kategori: Internet | Shikime: 414 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Makina e një biznesmeni në Elbasan i është vënë flaka e zjarrit në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Policia bën me dije se makina tip ‘Opel’ është gjetur e përfshirë nga flakët në vendin e quajtur ‘Furra e Zezë’, në lagjen "Sporti i Vjetër”. Makina është e shtetasit me iniciale I.XH. Sipas policisë shpërthimi i makinës nuk ishte i qëllimshëm, ndërsa sqaron së mjeti mund të ketë shpërthyer si pasojë e një shkëndije elektrike. Gjithsesi pista të tjera hetimi nuk janë përjashtuar, makinës mund t’i jetë vënë zjarri edhe si pasojë e aktivitetit, që biznesmeni ushtronte në qytetin e Elbasanit.

Kategori: Aktualitet | Shikime: 403 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Misteri
"Nga gjurmët e një radari ushtarak venezuelian, është arritur të identifikohet një pikë”, në të cilën, aeroplani i zhdukur në Los Roques "humbi papritur kuotën e lartësisë”. 

... Lexo Me Shum »
Kategori: Jashtzakonshme | Shikime: 360 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

"U takua” me Marin Barletin për herë të parë më 1993-shin, në një trotuar të pluhurosur të Shkodrës, sepse në atë kohë trotuaret ishin vendet e zakonshme dhe të vetmet për të blerë libra me vlerë. 

... Lexo Me Shum »
Kategori: Kulture | Shikime: 377 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Ekspozitë e fëmijërisë së Berluskonit
Jeta e Berluskonit e përshkruar shkurtimisht nëpërmjet fotografisë. Kjo ishte nisma e ndërmarrë nga qyteza e Saronos në provincën e Varezes, ku ish-kryeministri italian ka kaluar një pjesë të madhe të fëmijërisë së tij. 

... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 449 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)