Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » VIP

www.Shijoje.at.ua Biznesmeni: E ndihmova Dafinën – është mosmirënjohëse!!Thotë se e ka ndihmuar shumë herë si financiarisht edhe në forma tjera, por ajo është mosmirënjohëse e madhe. Biznesmeni kosovar nga Suedia Besim Mehmeti ka rrëfyer për Panoramën se si për 10 vjet ka bërë shumë cka për këngëtaren e famshme, e cila edhe i ka pasur borxh për një kohë.

Doja t’ju pyes fillimisht nga dhe si njihesh me Dafina Zeqirin?
Mbi 10 vite njihem me Dafinën dhe familjen e saj, nëna e Dafinës është nga Llapashtica, kurse mua me bie ta kem si teze, pasi jam nip i asaj ane.

Po bashkëpunimin me të si e ke pasur, me çfarë e ke ndihmuar deri më tani?
Që nga fillimi kur ka nisur, pasi unë merrem me biznese dhe kam kon ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 334 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-28 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Adelina Tahiri mohon lidhjen me Gold AG!!Edhe pse janë parë duke qëndruar pranë njëri-tjetrit, ndonëse kanë mbajtur edhe disa koncerte bashkë në Zvicër, Adelina Tahiri thotë që nuk është në lidhje me Arian Agushin apo Gold AG siç e njohin të gjithë. 

Ajo nuk preferon të flasë shumë për jetën e saj private, por na lë të kuptojmë se ka dikë në zemrën e saj dhe personi në fjalë nuk është fytyrë publike. "Edhe pse përflitet shumë për jetën time private, asnjëherë nuk kam preferuar të tregoj dhe të jem e hapur në opinion. 

Sa i përket Arianit për të cilin thonë se e paskam të dashur, kjo nuk qëndron, sepse në fakt unë atë po e takoj për të dytën herë dhe nuk mund të nisë një lidhje dashurie me një person që e ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 401 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-24 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Enxhi i ikën drejtësisë - strehohet në Prishtinë!!Lajmi mbi padinë që Leonard Bombaj ka bërë ndaj Enxhi Kamenicës, siç duket është marrë seriozisht nga Kamenica. Organet e drejtësisë ende nuk mund të lokalizojnë vendndodhjen e Enxhit, 

e cila ka kohë që nuk është shfaqur në gjykatë, pas akuzave që në një emision televiziv ajo i bëri Bombajt duke e ofenduar e fyer atë publikisht, ndërsa ky i fundit paralajmëroi edhe padi ndaj saj. Ndërsa ne mësojmë se ajo tashmë është shpërngulur në Kosovë, 

ku edhe ka vendosur që të jetojë, pas frikës se organet e drejtësisë do të lokalizojnë vendndodhjen e saj në Shqipëri. Më herët, Enxhi dha lajmin se do të udhëtojë drejt shtetit fqinj Itali, për të vazhduar studimet për master ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 330 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-20 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Të gjithë konkurrentët në Është plotësuar tashmë lista e konkurrentëve të "Dancing with the stars”. Mediat ka zbuluar javë pas jave emra të rinj konkurrentësh dhe sot do të ofrojmë listën e plotë të tyre. Emrat e konkurrenteve femra tashmë janë zbuluar dhe siç dihet ato janë: 

Elvana Gjata, Afërdita Dreshaj, Adelina Tahiri, Ornela Bregu, Anjeza Maja, Zhaku (Inida Gjata) dhe Niada Saliasi. Kurse për sa u përket meshkujve konkurrentë, këtë vit do të shohim në përballje televizive: Bujar Kapexhiun, Vedat Ademin, Artan Imamin, Dren Abazin, Xhani Shqerrën dhe Seldi Qalliun. 

Emrat e dy konkurrentëve të fundit ishin të pazbuluar, por tashmë gjithçka është e qartë dhe kjo është list ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 368 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-16 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Genta dhe Nora imitojnë njëra tjetrën!Marrëdhëniet mes artistëve të fushës muzikore gjithmonë janë të komplikuara. Kur janë me njeri-tjetrin, ata japin shembullin e një shoqërie të fortë e të sinqertë. Krejt e kundërta ndodh kur flasin pa doreza në mungesë të shoqi-shoqit.

Kështu duket se ndodh me të gjithë, por rasti në fjalë është padyshim i veçantë. Bëhet fjalë për dy këngëtaret kosovare Genta Ismajli dhe Nora Istrefi. Dy koleget në muzikë nuk janë komentuar kurrë për ndonjë afërsi mes tyre, njësoj siç nuk janë komentuar për ndonjë armiqësi.

Të gjendura në një tavoline festive mes kolegesh të tjerë, Genta ka marrë përsipër të vërë disi në lojë Noren. Ajo është çuar në mes të lokalit dhe ka imituar mënyrën e interpretim ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 421 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-14 | Komento (0)

www.shijoje.at.ua Rita: Jam krenare që po bëjë diçka për Kosovën e Shqipërinë !Këngëtarja me origjinë shqiptare me banim në Londër, Rita Ora, në intervistën e saj të parë për një media televizive shqiptare, tregon rrugëtimin dhe suksesin e saj në muzikën britanike, e cila mbërriti kulmin këto ditë me vendin e parë në klasifikimin muzikor me këngën Hot Right Now, në bashkëpunim me DJ Fresh.

Sensacioni shqiptar tregon se sa e rëndësishme është për të ngjitja e këngës së saj në "Numrin 1” në klasifikimin muzikor britanik.

Top Channel: Rita Ora ju keni arritur një sukses që deri më tani asnjë artist shqiptar në zhanrin tuaj nuk e ka pasur, duke qenë "Numri 1” në Angli. Sa i rëndësishëm është ky sukses për ju? Rita Ora: Të jesh numri një në Lon ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 565 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-10 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Dafina zbulon foto intime me ish-të dashurin!!Ajo ka filluar një lidhje dashurie me Ledri Vulën, reperin e grupit ‘Skillz’. Ngado po qarkullojnë zëra se këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka filluar një lidhje dashurie me Ledri Vulën, reperin e grupit ‘Skillz’. 

Lidhja e tyre është bërë publike pas zbulimit të disa imazheve ku Ledri dhe Dafina kishin qenë së bashku, madje në një organizim për festat e fundvitit në një nga televizionet kosovare, ata kishin ardhur të shoqëruar së bashku si çift, por askush nuk kishte dyshuar për faktin se ata të dy edhe kanë bashkëpunuar në këngën ‘’Po m’pëlqen’’. 

Për të fshehur këto dyshime, këngëtarja e njohur ka filluar të zbulojë përmes rrjeteve sociale imazhe private n ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 373 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-07 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Big Mama bëhet përsëri Big!Për fat të keq, këngëtarja Big Mama është rikthyer përsëri në formën e mëparshme duke shtuar të paktën 15 kilogramë. Këngëtarja nga Tetova, katër vjet më parë iu nënshtrua një diete të fortë dhe një operacioni plastik për të hequr dhjamin dhe arriti një formë shumë të mirë trupore.

Por mesa duket, as operacionet plastike nuk japin rezultatet e dëshiruara sepse Big Mama i është kthyer linjave të rrumbullakosura trupore. Fotot që po publikojmë janë shkëputur nga festa e ditëlindjes së këngëtares dhe e tregojnë këtë gjë fare qartë. 

Në festën e ditëlindjes ishin të ftuar kolegët më të afërt të këngëtares mes të cilëve përmendim: Adrijan Gaxhën, Berkanin, apo Fjolla Morinën, shkruan Bluetooth. To ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 374 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-07 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Pak vajza të bukura ne Big Brother Albania 5 !!Ish banorët e Big Brother Albania kanë thënë se vajzat në këtë edicion nuk janë më të bukura se vitet e kaluara. Por, kanë mendime të tjera për djemtë. Lirita Halili thotë se "meshkujt e BBA 5 kanë bukuri femërore.

Ish banorët e Big Brother Albania kanë thënë për mediet se vajzat në edicionin e sivjetmë të BBA 5 nuk janë edhe aq të bukura sa viteve të kaluara.

Banorja e edicionit të parë e BBA 1, Ina Hoxha ka thënë se vajzat në këtë edicion janë për "faqe të zezë!’. "Mendoj që vajzat janë për faqe të zezë, si në përgatitje ashtu edhe në stil veshjeje”, thotë ajo për magazinën "Paloma”. E cilësuar si një panterë e zezë, Olta Sheta ng ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 456 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-07 | Komento (0)

Rita Ora, nje kengetare 21-vjecare shqiptare nga Kosova, e cila ka lidhur kontrate me kompanine muzikore "Roc Nation”, qe drejtohet nga ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 621 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-02 | Komento (1)

« 1 2