Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » Arkivi i lajmeve
Një raport i publikuar nga revista Kandadeze ” Weekly World News ” duke renditur ketu punën e shumë shkencëtarëve perëndimorë, tha se përfitimet e mjaltës ne përzierje me kanelle jane vertete shume te medha .
 
Me pak KALORI
 
Në përgjithësi, mjaltë është më e mirë se sheqeri bardhë në d ... Lexo Me Shum »
Kategori: Mjeksi | Shikime: 517 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (1)

Burime anonime, por të besueshme po qarkullojnë së fundi një lajm, që mund të tronditë rehatinë e një pjese të konsiderueshme të dashamirësve të internetit. Youtube duket se po përgatitet të kërkojë një kontribut ekonomik për të shikuar disa kanale të caktuar. Mesa duket, Google (pronare e kompanisë) ka vendosur të sigurojë disa para' ekstra, duke mos u kënaqur më me përfitimet që vijnë nga reklama. 
Po si është e mundshme? Ata që prej vitesh janë mësuar të mos paguajnë për përmbajtje të caktuara "online", nuk është se kanë ndërmend të qëndrojnë në një faqe, që synon t'u vjelë para'. Këtu vjen ideja që të shndërrohen me pagesë vetëm disa kanal ... Lexo Me Shum »
Kategori: Internet | Shikime: 506 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (1)

Eshte gjithmone frytdhenese dhe shpesh frymezuese per te tjeret qe te degjojne keshillat e me te suksesshmeve. Mark Cuban, nje sipermarres i shumefishte e i suksesshem, ka ndare me ne ato qe per te jane rregullat e arta per t’u patur parasysh ne nisjen e nje sipermarrjeje.
1.    Mos e krijoni nje sipermarrje nese aktivitetin e saj nuk ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kuriozitete | Shikime: 530 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (1)

Me fjale te tjera, artikulli sugjeron se sondazhi ka vertetuar se "Po, parate me te vertete blejne lumturine”.
Por ne fakt, situata dhe rezultatet e sondazhit nuk e japin kete kaq thjeshte dhe qarte. Studimi zbuloi se ne fakt ka nje "korrelacion te madh” mes prodhimit te brendshem bruto per fryme te çdo vendi dhe perceptimit te popullates per mireqeni ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kuriozitete | Shikime: 563 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-31 | Komento (0)

www.shijoje.at.ua

Te gjithe besojme e keni pare spotin e reality show-t "Big Brother Albania”, qe ka filluar te shfaqet prej disa ditesh ne ekranin e "Top Channel”. Ne reklamen qe prezanton formulen e sivjetshme, tregohen disa ndryshime. Le te zbuloj ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 535 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-25 | Komento (0)

www.shijoje.at.uaIntensiteti i vlerave për metër katror të këtij qyteti të vogël nuk është thjesht çështje gurësh për të gdhendur kalldrëme, mure kishash apo ura me harqe. E nuk është thjesht çështje ushqimi, qoftë edhe me shije unike. Është çështje arti, kulture, zemre. Edhe damar toke pse jo. Jo më kot të huajt ishin dashuruar pas këtij qyteti, aq sa rrugët e tij nuk mbeten kurrë bosh

... Lexo Me Shum »

Kategori: Kulture | Shikime: 829 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

www.shijoje.at.ua

Sporti më i dëshiruar në të gjithë vendin ka një rezultat të parashkruar që në fillimin e sezonit, falë aleancave dhe kompromisve që "bosët” e futbollit kanë ndarë me njëri tjetrin kafeneve

Nëse në të gjithë botën futbolli luhet në fushën e blertë, ku ... Lexo Me Shum »

Kategori: Sport | Shikime: 730 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

Ëmbëlsira që nuk do të refuzonim dot është pikërisht çokollata. E bardhë, e zezë me fruta apo jo nuk ka rëndësi. Përveç shijes së parrezitueshme secila prej tyre ka disa efekte befasuese në shëndetin e njeriut. Njihuni me historinë e çokollatës dhe efektet e saj     

Pothuajse gjatë gjithë periudhës së Mesopotamisë, çokollata përdorej si pije. Në nënto ... Lexo Me Shum »

Kategori: Kuriozitete | Shikime: 551 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

shijoje.at.uaKëngëtari rrëfen ndarjen nga grupi "Burn”, bashkëpunimin me Gjergj Kaçinarin surprizën me Sandër Gjokën tek"Kënga Magjike”

Ai është një nga këngëtarët e rinj më të spikatur të rrymës rrok. E, kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij.  Madje supriza e tij e radhës është një premtim i bërë prej kohësh. Sivjet në festivalin "Kënga M ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 719 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

www.shijoje.at.uaKa disa gabime apo mëkate në brendësi të një marrëdhënieje që nuk mund të falen lehtë apo që mund të konsiderohen edhe si të pafalshme. Hatërmbetja, xhelozia, mosmirënjohja apo jo tërheqja fizike janë disa prej mëkateve të cilat do të bënit mirë që t’i shmangnit

"E dua të vërtetën por fal gabimim”,- shprehej dikur në letrat e ... Lexo Me Shum »

Kategori: LifeStyle | Shikime: 438 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-24 | Komento (0)

« 1 2 3 4 ... 8 9 »