Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » Arkivi i lajmeve
Te martoheni ne moshen 40 vjecare do te ishte nje hap shume i mire per jetegjatesine. Ndersa nese mbeteni beqare mund te rrezikoni nje vdekje parakohshme. 
Te mbushni 40 vjec  dhe jeni akoma beqare do te dyfishoni rrezikun e nje vdekjeje te parakoshme, ne raport me ato qe ja ... Lexo Me Shum »
Kategori: Mjeksi | Shikime: 451 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-17 | Komento (0)

Por, ekzistojne disa detaje rreth Tokes qe mund t’u kene “shpetuar”, apo i mbajne te fshehta. Sot po paraqesim 9...fakte te pabesueshme qe ndoshta nuk i dinit per planetin tone. Kane kaluar shume vite, ndoshta shekuj qe kur u braktis ideja se Toka eshte e sheshte, si dhe koncepti se gjithkush nga ne tashme dime gjithçka rreth plantit tone. Por, jeni te sigurt se dini gjithçka per Token? Atehere: 1. Toka nuk eshte e rrumbullaket! Nese Tok ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kuriozitete | Shikime: 688 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-17 | Komento (0)

Kyç rezulton të jetë ekspozimi në dritë gjatë shtatzënisë nga ana e nënës Një grup kërkuesish amerikanë të Cincinnati Children’s Hospital Medical dhe të Universitetit të Kalifornisë, kanë zbuluar se që në zhvillimin e fetusit, sytë mësojnë të shohin dhe për një zhvillim të shëndoshë të syrit, do të ishte kyç ekspozimi ndaj dritës gjatë shtatzënisë.
Kërkimi i publikuar në "Nature", ndihmon për të kuptuar më së miri sëmundjet e syrit dhe veçanërisht një sëmundje të quajtur retinopati, që bën të verbër fëmijët e lindur para kohe. "Ky zbulim ndryshon në mënyrë themelore kuptimin e mëny ... Lexo Me Shum »
Kategori: Mjeksi | Shikime: 412 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-17 | Komento (0)

Të gjithë e dinë sloganin e famshëm të Facebook, i cili thotë “Facebook është falas, dhe gjithmonë do të mbetet i tillë”.

Por Eduardo Ustaran, kreu i kompanisë Field Fisher Waterhouse, e cila merret me privatësinë dhe ligjin e informacionit, i cili është i specializuar në teknologji dhe pronën intelektuale, paralajmëron se ndryshimet e propozuara në ligjin për mbrojtjen e të dhënave nga Bashkimi Evropian mund ta detyrojnë rrjetin më të madh social në botë, Facebook.com, si dhe shërbimet tjera falas, të cilat mbështeten nga reklamat, t’i ngarkojnë përdoruesit e tyre me pagesë për qasjen në shërbim.

Ustaran i ka thënë faqes ZDNet se rregulloret që frenojnë mundësinëë e kompanive si Facebook për të mbledhur, analizuar, dhe shitur të dhënat personale të përdoruesve të tyre do të rezultojnë në veprime të cilat do t’i shtyejnë ato ... Lexo Me Shum »

Kategori: Internet | Shikime: 501 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Ka marrë përmasa të mëdha dhe shqetësuese për mediat dhe politikën e vendeve fqinje, ideja e krijimit të Shqipërisë së Madhe!Analisti gjeopolitik për unionin e Euroazisë, Alexandre Latsa, në një artikull të botuar sot argumenton se krijimi i "Shqipërisë së Madhe” është një plan i fshehtë amerikan, që kërkon të dëmtojë interesat e Serbisë dhe Rusisë dhe gjithë botës ortodokse në përgjithësi.Latsa argumenton se SHBA mori avantazhin e momentit të dobësisë së Rusisë për të sulmuar Serbinë dhe thekson se sa këto dy vende vijnë më afër përsëri.Ndër të tjera artikulli thekson se krijimi i "Shqipërisë së Madhe”, i vë zjarrin Ballkanit, një zjarr që do të sjell ... Lexo Me Shum »
Kategori: Kulture | Shikime: 414 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Moderatorja Rudina Maxhistari ka rrëfyer në studion e Arian Çanit historinë e saj të dashurisë me kampionin e kick box-it,  ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 588 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (1)

Zonë e Lirë mbrëmë ishte arenë sharjesh, ofendimesh dhe fjalori të pakontrolluar. Protagonistë të këtyre debateve ishin Zhaku dhe ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 586 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Kinema, kandidimet kryesore për çmimin LOS ANXHELES- Më poshtë vijon lista e kandidimeve kryesore për fitimin e çmimit ''Golden Globes'' në kinematgrafi, ceremonia e të cilit zhvillohet nesër në Beverly Hills: 

... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 536 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

Kur seksi është më i mirë?TIRANË-Edhe pse lidhjet seksuale pa ndonjë detyrim sjellin eksitim, kënaqësia është më e madhe kur seksi është pjesë e dashurisë, përkatësisht në lidhje apo martesë. 

... Lexo Me Shum »
Kategori: LifeStyle | Shikime: 429 | Postoi: shijoje | Data: 2013-01-13 | Komento (0)

« 1 2 3 4 5 ... 8 9 »