Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » Arkivi i lajmeve

www.Shijoje.at.ua Tragjedia e familjes së Edgar Çanit!!Një prej konkurrentëve më të fortë në edicionin e sivjetshëm të Big Brother është padyshim 52-vjeçari Edgar Çani. 

Duhet admiruar guximi i tij për të hyrë në një ‘reality show’ që të bën të famshëm brenda një dite e për këtë arsye gjithçka nga jeta private e personazheve deri dikur të panjohur bëhet publike. Një prej historive të para që u bë publike nga jeta e Edgarit ishte divorci i tij nga gruaja e parë. 

Por po të shkojmë edhe më parë në kohë, miq të hershëm të Edgarit tregojnë një prej historive më të dhimbshme të jetës së një njeriu që duket se i ka ndryshuar jetën jo vetëm Edgarit por të gjithë pjesëtarëve të familjes së tij. Jeta në qytetin e ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 386 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-18 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Ermali i BB5, turpëroi familjen e të dashurës jashtë!!Ermali, misteri i shtëpisë së "Big Brother”, para se të bëhej pjesë e reality shoë- t kishte një lidhje jo pak të rëndësishme me një vajzë nga qyteti i Beratit, Lorinën. Vetëm se, edhe ai vetë duhet ta ketë kuptuar, se pas afrimit me Françeskën e sidomos tani që ata përfliten se kanë kryer marrëdhënie seksuale, ndoshta Lorina nuk e pret më.

Farmacistja bionde duket se nuk e ka pritur aspak mirë "lojën” që po bën Ermali në "Big Brother”. Thashetheme të shumta thonë se përveç Lorinës, sjelljet e Ermalit po i përjeton keq edhe familja e saj, e cila ndihet e turpëruar. 

Edhe sikur vajza e tyre të dojë të rikthehet e ta falë të dashurin, familja ia ka ndaluar kateg ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 431 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-18 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Prindërit e Franceskës: Jemi pro 'seksit' në Big Brother !! [Plus Foto]Bukuroshja vlonjate me emrin Françeska ka tërhequr vëmendjen e publikut shqiptar, jo vetëm për pamjen e saj, por edhe për karakterin e veçantë që ka. Ajo është më e vogla e shtëpisë së "Big Brother”, por ka ngjallur diskutimet më të mëdha.

Ajo që e dallon më së shumti Françeskën nga vajzat e tjera është lirshmëria me të cilën ajo flet, vepron dhe jeton. Si dhe për seksin e përfolur me konkurrentin tjetër, Ermalin.

Prindërit e Françeskës nuk janë kundër vajzës dhe veprimeve të saj nëse ajo ndihet mirë. 
Edhe nëna e Franceskes, Brixhilda Jace e babai, Dhimitër në një intervistë për mediat shqiptare kanë thënë se "Franceska dhe Ermali duken cift i ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 437 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-18 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Deri dje babi sot e thërret mami!!Britanikja Tash Ozimek ishte 16 vjeç kur babai i saj një mbrëmje u ul pranë saj dhe e pyeti: "Cila gjë që do bëja unë do të të turpëronte më shumë?”Ajo heshti, pasi si shumë adoleshentë, mendon se babai e vë në siklet. Por pas pak minutash i tha: "Ndoshta po të vishesh si femër përpara miqve të mi”.

Shakaja e Tash u prit me heshtje nga babai i saj, i cili nisi t’i shpjegonte se çfarë kishte në mendje. Ai i tha të bijës se gjithmonë e kishte ndjerë veten si një femër dhe se ishte i dëshpëruar si mashkull. Për këtë arsye do ndryshonte seks.

Përpara se të mbaronte fjalinë, ajo iku në dhomën e saj me lot në sy. "Mbaj mend që kam qarë deri në orën katër të mëngjesit,” kujton ajo."As nuk ia kis ... Lexo Me Shum »

Kategori: Jashtzakonshme | Shikime: 796 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-16 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Të gjithë konkurrentët në Është plotësuar tashmë lista e konkurrentëve të "Dancing with the stars”. Mediat ka zbuluar javë pas jave emra të rinj konkurrentësh dhe sot do të ofrojmë listën e plotë të tyre. Emrat e konkurrenteve femra tashmë janë zbuluar dhe siç dihet ato janë: 

Elvana Gjata, Afërdita Dreshaj, Adelina Tahiri, Ornela Bregu, Anjeza Maja, Zhaku (Inida Gjata) dhe Niada Saliasi. Kurse për sa u përket meshkujve konkurrentë, këtë vit do të shohim në përballje televizive: Bujar Kapexhiun, Vedat Ademin, Artan Imamin, Dren Abazin, Xhani Shqerrën dhe Seldi Qalliun. 

Emrat e dy konkurrentëve të fundit ishin të pazbuluar, por tashmë gjithçka është e qartë dhe kjo është list ... Lexo Me Shum »
Kategori: VIP | Shikime: 368 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-16 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Cilat veprime të meshkujve e nervozojnë një femër!!Marrëdhëniet mashkull-femër janë të komplikuara, thjesht për arsye se jemi të ndryshëm. Femrat nervozohen për disa gjëra, për të cilat mendojnë se nuk i takojnë fare gjinisë së kundërt, por të njëjtin mendim e kanë edhe meshkujt. 

Ekzistojnë disa shprehi, të cilat meshkujt assesi t’i largojnë, përderisa femrat i vërejnë ato në jetën e përditshme. Nganjëherë, këto janë vetëm çorapët e tij në dysheme, obsesioni pas teknologjisë, apo moskuptimi për ndjenjën e estetikës nëpër shtëpi. Standardet e ndryshme higjienike mund të jenë problem i vërtetë, por kryesisht mund të bisedohet rreth gjithçkaje. 

Lexoni disa nga gjërat që i bëjnë meshkujt, përderisa femrat fare nuk ... Lexo Me Shum »
Kategori: LifeStyle | Shikime: 381 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-16 | Komento (0)

www.Sijoje.at.ua Këta janë Armiqet e InternetitShumë vende kanë marrë armët në duar: "Reporterët pa kufi” njoftojnë për censurën dhe kontrollin që ushtrohet nga Australia deri në Bjellorusi. Shtete të reja janë futur në këtë listë.

12 vende kanë futur "Reporterët pa kufi” në listën e "armiqve të internetit”. Sot (12.03.2012) në Ditën Botërore kundër Censurës në internet organizata ndërkombëtare informon për herë të katërt, cilat shtete kontrollojnë më shumë internetit, ose si kontrollojnë dhe censurojnë këto vende informacionin. 

Në listë bëjnë pjesë këto shtete: Bahrejn, Birmania, Kina, Kuba, Irani, Korea e Veriut, Arabia Saudite, Siria, Turkmenistani, Uzbekistani, Vietnami dhe Bjellorusia. Të ri ... Lexo Me Shum »

Kategori: Internet | Shikime: 519 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-16 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua njeriu me i gjat ne bot

Njeriu më i gjatë në botë ndoshta ka pushuar së rrituri pas trajtimit në spitalin amerikan.

... Lexo Me Shum »

Kategori: Kuriozitete | Shikime: 414 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-14 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Faqa Rinis Shqiptare

Emri i vertete i vazes mendohet qe eshte Dakota .Dhe fotot e saj kane bere gjiron e webit ne fillim ne gjithe vendet aziatike dhe me pas ne gjithe boten .Vajza ka thene ne rrjetet sociale se ajo adhuron te vishet si idhulli i saj Barbie mbase edhe prej ngjashmerise se saj me ... Lexo Me Shum »

Kategori: Jashtzakonshme | Shikime: 595 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-14 | Komento (1)

www.Shijoje.at.ua Genta dhe Nora imitojnë njëra tjetrën!Marrëdhëniet mes artistëve të fushës muzikore gjithmonë janë të komplikuara. Kur janë me njeri-tjetrin, ata japin shembullin e një shoqërie të fortë e të sinqertë. Krejt e kundërta ndodh kur flasin pa doreza në mungesë të shoqi-shoqit.

Kështu duket se ndodh me të gjithë, por rasti në fjalë është padyshim i veçantë. Bëhet fjalë për dy këngëtaret kosovare Genta Ismajli dhe Nora Istrefi. Dy koleget në muzikë nuk janë komentuar kurrë për ndonjë afërsi mes tyre, njësoj siç nuk janë komentuar për ndonjë armiqësi.

Të gjendura në një tavoline festive mes kolegesh të tjerë, Genta ka marrë përsipër të vërë disi në lojë Noren. Ajo është çuar në mes të lokalit dhe ka imituar mënyrën e interpretim ... Lexo Me Shum »

Kategori: VIP | Shikime: 421 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-14 | Komento (0)

« 1 2 ... 6 7 8 9 »