Shijoje.at.ua: Lajmet e fundit, Video Shqip, Humor
Kryefaqe » Big Brother

www.Shijoje.at.uaVajza e njohur e ekranit shqiptar, Albana Osmani rrëfen për formatin e ri televiziv, që është pjesë e spektaklit më të famshëm shqiptar, atij të ‘’Big brother’’.

Si po ecën diskutimi te "Fun club i BB”? Ka pasur mosmarrëveshje?Të ftuarit, të përjashtuarit nga shtëpia më e vëzhguar e shqiptarëve, opinionistë, gazetarë, psikologë, familjarë, miq dhe fansa të banorëve janë të gjithë aktivë në program. 

Jemi të gjithë pjesë e këtij "reality”, që nis brenda shtëpisë dhe zhvillohet, analizohet, diskutohet në studion e këtij programi. Po ecën mirë, po krijon ngjarjen e pritur nga publiku. Je e kënaqur me punën që po bën, si ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 652 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Meti krahasohet me modelin nga Venezuela!!Fantazia e fansave të banorëve të BB kalon kufijtë dhe oqeanet. Krahasimi këtë rradhë është bërë për Metin, ku fansat e tij kanë gjetur si duket një kopje të Metit në një shtet latin. Kështu, aktori dhe modeli i njohur Leonardo Corredor ka një pamje tejet të ngjajshme me banorin dhe modelin kosovar Meti Alshiqi. 

Për të vërtetuar faktin, ne hulumtuam dhe gjetëm disa informacione lidhur me 23 vjeçarin Corredor, i cili po pushton zemrat e shumë femrave në gjithë Amerikën Latine. Krahasimi ka filluar nëpër rrjetet sociale ku në faqet kushtuar Metit kanë filluar të qarkul ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 659 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Exluzive: "Zogu i Tiranës" e pranon hapur: Jam i dashuruar me Vlashin!Për herë të parë, një djalë shqiptar pranon publikisht një lidhje homoseksuale. Është vetëm 21 vjeç dhe deri tani ka arritur t’i realizojë të gjitha qëllimet që i ka vënë vetes. Një nga sfidat e tij në këtë realitet shqiptar është se shprehet hapur për prirjet e tij homoseksuale, dhe shfaq adhurimin që ka për meshkujt seksi. 

Hermes Nikaj, në eksperiencën e tij trevjeçare si model, pohon se ka rënë në dashuri me Vlash Mërtikën e "BB5”, pasi i ka bashkuar i njëjti ambient. Djali që është bërë i njohur në "Aldo Morning Show”, ku punon prej 7 muajsh në "Tv Klan”, zbulon eksperiencën e tij me Vlashin, miqësinë që ai e quan "speciale” me djalin nga Du ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 555 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Elvisi injoron xhelozinë e të dashurës, në Tiranë shoqërohet me Ariolën!!Ndërkohë që loja brenda "Big Brother 5” është në kulmin e saj, banorët që skualifikohen nga javë në javë, vazhdojnë një "Big Brother” tjetër jashtë shtëpisë së vëzhguar, duke thelluar miqësitë që kanë mundur të nisin brenda lojës. 

Kështu, konkurrenti simpatik nga Kosova, Elvis Gjini, nuk e ka problem të vazhdojë miqësinë me vajzat që ka njohur në këtë eksperiencë televizive, edhe pse ka një lidhje të konsoliduar në jetën e tij me modelen kosovare, Valbona Bajraktari.  

Ai madje nuk e ka problem të injorojë xhelozinë e saj të shprehur në intervista për Ariolën, një tjetër banore të skualifikuar nga BB5, nëse do të bëhej fjalë për frikën ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 497 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Prindërit e Vlashit: Elvisi i paftyrë, e kemi mbajtur në shtëpi!!Mund të quhet pa dyshim personazhi më i diskutuar i këtij edicioni të "Big Brother”. Vetëm se, nëse deri tani personazhet që kanë pushtuar faqet e gazetave, kanë qenë ata që kanë luajtuar më fort brenda shtëpisë, me Vlashin ka ndodhur e kundërta. 

Ai është ndoshta një nga banorët më të qetë të këtij ‘reality’. Në këtë ka ndikuar fakti që Vlashi nuk ka qenë krejtësisht i panjohur, dhe më së shumti kanë ndikuar ish-banorët, që kanë dhënë deklarata të forta lidhur me figurën e tij. 

Lajmet, thashethemet dhe deklaratat nuk kanë impresionuar vetëm publikun, por kanë shqetësuar edhe familjen e Vlash Martikës, e cila deri tani nuk ka pranuar të japë asnjë ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 465 | Postoi: shijoje | Data: 2012-04-04 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua Edgar Cani largohet nga shtepia e Big Brother!!Nje nga konkurentet me te forte dhe me te spikatur ne Big Brother Albania 5, personi i cili kishte marre simpatine e mbare publikut shqiptar jo vetem per moshen qe kishte e se ishte me i madhi nder banoret e tjere dhe u pershtat shume mire me ta, ai kete simpati e mori edhe fale karakterit te forte dhe inteligjences se tij.

Ai tashme eshte jashte shtepise me te famshme ne Shqiperi. Shkaqet qe e cuan ne marrjen e ketij vendimi jane per arsye familjare dhe ishte nje vendim krejt i papritur. Tashme vendimi per tu rikthyer ne shtepine e Big Brother i takon vetem atij. 

Ai ishte personi qe kishte fituar shumen me te madhe ne "Kush do te behet milioner" me 25 000 ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 750 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-30 | Komento (0)

www.shijoje.at.ua Franceska Seks në shtëpi të BB, jashtë i presin partnerët !!Zbulohen nga vetë rrëfimet e tyre se cilët janë partnerët e vërtetë dhe për kë u rreh zemra. Në qoftë se keni kuriozitet të njihni histori lidhjesh mes një femre dhe një mashkulli, ku secili prej tyre ka një të dashur ose më shumë që presin diku, 

ndërkohë që konsumohet një lidhje tjetër live, në ekran, pa dyshim që duhet të ndiqni "Big brother 5″. Çifte që flenë bashkë dhe djali i rrëfen vajzës se sa të gjatë e ka të dashurën që po e pret jashtë, ndërkohë që i fut duart poshtë jorganit, çifte që bëjnë seks natën dhe ditën mezi sa e përshëndesin njëri-tjetrin.

Këto lidhje kaq të çuditshme mund t’i gjeni te ky "Big brother”. Por ishte prova javore që Vëll ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 742 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-30 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua E dashura e Ermalit: Nuk dua të përfshihem në këtë histori!!Lorena: Pyeteni Ermalin për mua, kur të dalë nga loja. Ndërkohë që ka pasur komente e diskutime të ndryshme në lidhje me intimitetin e krijuar brenda "Big Brother 5” mes Ermalit dhe Françeskës, ata të dy nuk i kanë kursyer bisedat në lidhje me sinqeritetin, që duhet të tregojnë ndaj njëri-tjetrit për lidhjet që mund të kenë lënë jashtë shtëpisë. 

Ka qenë pikërisht vajza 18- vjeçare nga Vlora, Françeska, e cila i ka kërkuar në një farë mënyre llogari Ermalit, kur i është drejtuar para dy ditësh me fjalët "Pse s’më tregove për të dashurën?!”, ndërkohë që ai ia ka kthyer me një deklarim të tipit "Isha ndarë”. 

Françeska dhe Er ... Lexo Me Shum »

Kategori: Big Brother | Shikime: 515 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-28 | Komento (0)

Kategori: Big Brother | Shikime: 1054 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-24 | Komento (0)

www.Shijoje.at.ua 'Nuk mund ta besosh Genten, ajo per mua eshte nje loder seksi'!!Genta lidhje paralele me dy meshkuj, flet i dashuri i dytë Rubensi. Ka pasur vetëm një lidhje të rëndësishme në jetën e saj, për të cilën ka pohuar se preferon të mos flasë shumë pas zhgënjimit që ka pësuar. 

Gentiana Gjalpi, banorja 22- vjeçare nga fshati Baban i Devollit, në rrëfimet e saj për veten në ‘Big Brother 5″ ka përmendur emrin e Rubensit, si ish-i dashuri i saj nga Korça. 24-vjeçari, student i Informatikës, rrëfen 5 vitet e lidhjes me Gentën, 

çfarë fshihet pas naivitetit të saj, dhe si u ndj ... Lexo Me Shum »
Kategori: Big Brother | Shikime: 745 | Postoi: shijoje | Data: 2012-03-21 | Komento (0)

« 1 2 3 »